Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Zasady gry w pokera

Dziś jest wiele popularnych odmian pokera. Jednymi z najbardziej uwielbianych są Texas Hold’em, Omaha. Aby można było rozdać karty w pokerze należy obstawić stawkę. Osoba, która rozdaje karty zwana jest dealerem. Zaczyna ona zazwyczaj od graczy siedzących po lewej swojej stronie. Każdy z graczy dostaje najpierw po jednej karcie, a następnie drugą. Na tym kończy się rozdawanie podstawowych kart w pokerze. Gracze posiadają również swoje określenie na te karty.

Zwykle nazywają je ręką lub po angielsku hole cards. Gdy już każdy z graczy otrzymał dwie karty, podejmowana jest decyzja o dalszym przebiegu gry. Każdy uczestnik ma wówczas do wyboru pięć możliwości. Może zrezygnować, czekać, sprawdzić, postawić oraz podbić. Każde z tych różnych zagrań ma swoje odpowiedniki w języku angielskim. W razie, gdyby zdarzyło nam się grać w kasynie w Stanach, warto jest pamiętać dane określenia. I tak, fold, oznacza wycofać się, pas. Kiedy możemy zrezygnować z gry? Przydaje się to wówczas, kiedy wiemy, iż nasze otrzymane karty nie pozwalają nam na zgarniecie puli. Następnym ważnym określeniem jest check, czyli czekać. Dosyć przydatne słowo, w sytuacji, gdy uczestnicy gry nie stawiają żadnej stawki podczas licytacji. Check oznacza wiec czekanie gracza wraz z nie wnoszeniem pieniędzy do puli. Nawet, jeśli zdecyduje się czekać, zachowuje on prawo do dalszej gry. Dosyć ważnym wyrażeniem jest postawienie, czyli bet. Używane jest tylko przy wniesieniu pierwszego zakładu. Skoro mamy już postawione pieniądze, to ważnym stwierdzeniem jest także call, czyli sprawdzenie.

Oznacza to, iż można wejść do gry, dokładając taką samą ilość pieniędzy, co inny gracz, który ulokował już określone pieniądze w puli. Oznacza to po prostu dalszy udział w grze. Ostatnim dosyć ważnym zagraniem jest podbicie, stosowane wówczas, kiedy chcemy przebić oferty innego gracza. W Anglii używane jest słowo raise. Dosyć ryzykownym posunięciem, jest zagranie zwane all-in czyli, wyłożenie wszystkich żetonów, jakie posiada gracz.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.2/10 (17 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)