Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Zagraj w pokera online

Internetowa gra w pokera cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników kart. I trudno się temu dziwić, skoro w dobie internetu w pokera możemy zagrać u siebie w domu, o każdej porze, z przeciwnikiem z drugiego końca świata. Chętni gracze nie muszą spełniać jakichś wyśrubowanych kryteriów, wystarczy konto w odpowiednim serwisie online, ukończone 18 lat i trochę gotówki na początek.

W sieci możemy grać tak długo jak chcemy i sami wybieramy rodzaj pokera, który najbardziej nas interesuje. Nie musimy też od razu rzucać się na głęboką wodę. Dla początkujących graczy co lepsze serwisy przygotowały gry testowe, tak by nabrać wprawy w obsłudze interfejsu i opracować taktykę odpowiadającą nabytym do tej pory umiejętnościom. Poker online to także możliwość gry za bardzo niskie stawki, na co w naziemnych rozgrywkach zwykle nie można liczyć.

Jeśli chodzi o rodzaj rozgrywek, to warto zdecydować się albo wyłącznie na turnieje pokerowe albo tylko na grę stolikową i w tym kierunku szlifować swoje umiejętności. Dlaczego to takie ważne? Turnieje i stoliki, mimo że dotyczą dokładnie tej samej gry, charakteryzują się jednak zupełnie inną strategią obstawiania zakładów. W turniejach musimy myśleć długofalowo, bo naszym celem jest dotarcie do finałowego stołu i zajęcia lokaty lidera albo przynajmniej pozycji mieszczącej się w pierwszej dziesiątce. Przy stolikach zaś porażka w kilku rozdaniach nie ma tak poważnych konsekwencji. Owszem, stracimy część swoich żetonów, ale nie odpadamy z gry i mamy szansę się odegrać, ewentualnie uzupełnić bankroll nowymi żetonami. Taki przebieg gry wymusza na zawodniku opracowanie unikalnej taktyki, dostosowanej do realiów zawodów. Nie da się więc przenieść zachowań ze stolika na turniej i odwrotnie, stąd ten podział na “specjalizacje”. Więcej informacji znajdziemy odwiedzając dobry portal pokerowy.

Serwisy pokerowe niemal zawsze mają w swojej ofercie oba typy rozgrywek. Gracz informowany jest na bieżąco o nadchodzących turniejach, może też skorzystać z atrakcyjnych promocji z nimi związanych. W przypadku gry stolikowej nie obowiązują zapisy z wyprzedzeniem, ale jeśli przy interesującym nas stole jest akurat komplet graczy, możemy sobie zarezerwować miejsce i czekać, aż jeden z zawodników ustąpi.

Plusem rozgrywek online są także bonusy, np. podwajające wartość bankrolla albo powiększające go o konkretną sumę. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe pieniądze na obstawianie zakładów, musimy jednak przed wypłatą obrócić bonusem.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)