Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Porady pokerowe

Poker jest grą, w której można zarobić wielkie pieniądze, i można się zdziwić, lecz jest ona dosyć często spotykana nawet w Polsce. Gra hazardowa pozwala na wygranie pieniędzy. Gra pozwala również na zdobycie żetonów, wymienianych później na pieniądze. Zdobywa się je od pozostałych uczestników grających w pokera. W tej grze najważniejsze jest skompletowanie najlepszego układ kart. Zdarza się, ze uczestniczy mogą blefować, to znaczy mówić, iż posiadają konkretny zestaw kart na przykład parę lub karetę.

Blef obejmuje nie tylko karty, ale również pieniądze. Rozgrywki pokera odbywają się przy odpowiednim stole. Ilu graczy może przy nim zasiąść? Zazwyczaj liczba graczy musi być większa niż dwóch. Następnie chętnych do tej gry przy jednym stole może być sporo, jednak są oni ograniczeni liczbą kart w talii. Często jest tak, iż w kasynach rozgrywki może prowadzić maksymalnie dziesięć osób. Jest wiele odmian tej gry, jednakże dominuje kilka ogólnych zasad, spotykanych wszędzie, na całym świecie, i w każdym rodzaju gry. Każdy gracz może nauczyć się podstaw gry w pokera w przeciągu kilkunastu minut. Jednakże, aby nabyć wprawy w tą grę, aby opanować odpowiednią strategie, musi trenować przez dłuższy czas. Jak to się mówi, trening czyni mistrza. Doskonalenie swoich umiejętności jest tu najważniejsze. Siadając do stołu, pokerzysta musi posiadać wiedze z wielu dziedzin. Zacznijmy od tego, iż musi być dobrym psychologiem, analizować przeciwnika i jego podejmowane decyzje, a także posiadać szereg swoich typowych zagrań. Warto jest obserwować zachowanie przeciwnika, gdyż to właśnie jego gesty mówią o tym, jak idzie mu gra.

Poczatkujący gracze, chcieliby jak najszybciej wygrać pieniądze zgromadzone w puli. Niestety muszą zrozumieć, iż jest to gra dla ludzi cierpliwych. Kolejnym ważnym elementem, jest stawka. Warto jest obstawiać na początku małe sumy, gdy jak przegramy, możemy szybko się zrazić do pokera, lub po prostu uzależnić się od niego, chcąc wygrać kiedyś jakikolwiek pojedynek.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.2/10 (18 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)