Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Nocne wnętrze, czyli sypialnia. Jakie łóżko będzie najlepsze?

Wybór dobrego i wygodnego łóżka do sypialni może być ciężki, ze względu na ilość wszystkich dostępnych możliwości. Sprawdź, jakie wytyczne przygotowaliśmy dla Ciebie i wybierz wymarzone łóżko, do którego wciąż będziesz chciał wracać.

Aranżacja sypialni, czyli gdzie powinno stać łóżko

sypialnia

Fot. Flickr.com Steve Brand CC 2.0

Uważa się, że najlepszym miejsce dla łóżka jest wtedy, gdy mamy do niego swobodny dostęp z obu stron. Niestety w wielu pomieszczeniach takie rozwiązanie nie jest możliwe ze względu na małą powierzchnię mieszkania. W takiej sytuacji najlepiej zastosować się do tego, że łóżko nie powinno stać bezpośrednio przy kaloryferze ani naprzeciwko drzwi, co może sprawiać dyskomfort przy zasypianiu.

Wysokość oraz rozmiary łóżka

Wyższe łóżka polecane są szczególnie dla osób starszych, oraz takich, u których występują problemy w poruszaniu się. Ważnym kryterium przy wyborze łóżka do sypialni jest także to, czy będzie to łóżko jednoosobowe, czy dwuosobowe. Przy mniejszych pomieszczeniach, w przypadku wyboru łózka dwuosobowego poleca się wybierać te o szerokości 140cm. Jeśli nasze możliwości przestrzenne są większe można wybrać szerokość do 160 i 180cm.

Stelaż, czyli podstawa każdego łóżka

Ważniejszy od ramy jest wybór dobrego stelaża, który będzie podtrzymywał materac i nas. Nie poleca się kupowania łóżka z płyta meblową, jako stelażem, gdyż nie zapewnia to elastyczności odpowiedniej wentylacji materaca. Lekko wygięte i połączone ze sobą listewki to najlepszy wybór, a im ich więcej i odstępy mniejsze, tym lepiej dla naszego kręgosłupa.

Najważniejszy element łóżka – materac

Chcesz wypoczywać i wstawać wczesnym rankiem z ogromnymi pokładami energii? Wybór dobrego materaca jest kluczowy dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Jeżeli lubisz leżeć na twardszym materacu, wybierz ten z dodatkowym wypełnieniem wykładem z kokosa. Zapewni Ci to komfort i wypoczynek. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem miękkiego materaca wybierz materac piankowy. Ciekawostką jest materac termoaktywny, który pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do niego.

Sympatyczny dodatek, czyli wezgłowie

Charakterystyczny i oryginalny zagłówek może nadać Twojej sypialni zupełnie nowego stylu i odkryć przed Tobą nowe możliwości. Dobrze dobrane wezgłowie będzie spełniało swoją funkcję i umożliwi Ci np. wygodne czytanie czy pracę na laptopie.

Drewniane czy tapicerowane?

To dylemat, przed którym staje większość osób decydujących się na kupno łóżka do sypialni. Łóżka drewniane charakteryzują się wysoką wytrzymałością i dobrym, kojącym wpływem na nasze zdrowie. Łóżko drewniane należy od czasu do czasu konserwować. Łóżka tapicerowane cieszą się dużą popularnością, głównie ze względu na ogromne możliwości faktur i kolorów.

Partner merytoryczny tego cyklu

partner merytoryczny Mottiv Design

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)