Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Kto może wziąć udział w turnieju pokerowym?

Organizowane w sieci turnieje pokerowe są najczęściej otwarte dla wszystkich zainteresowanych, oczywiście pod warunkiem, że gracz ma już ukończone 18 lat. Osoby niepełnoletnie nie mogą się bowiem zarejestrować w serwisie hazardowym albo kasynie online, a to właśnie tam odbywają się karciane rozgrywki. Ale cała reszta w odpowiednim wieku może w każdej chwili przystąpić do rozgrywek. Pierwszy krok to założenie konta gracza, drugi to przelanie pieniędzy na swoje indywidualne konto w poker roomie. Kiedy już dopełnimy tych formalności, pozostaje nam szukanie rozgrywek, w których zechcemy wziąć udział.

Turnieje różnią się między sobą zarówno poziomem sportowym, jak i liczbą graczy lub czasem trwania rozgrywek. Dla najbardziej niecierpliwych graczy najodpowiedniejsze będą szybkie turnieje sit and go. To rozgrywki toczące się przy jednym tylko stoliku, co ogranicza liczbę konkurentów do zaledwie kilku osób. Na tego typu turnieje często zapisują się początkujący gracze, choć może to być dość ryzykowna strategia, jako że przy sit and go gra zwykle toczy się bardzo dynamicznie i osoby bez doświadczenia mogą się w tym pogubić i źle dostosować strategię gry. Z drugiej strony, przy jednostolikowych rozgrywkach znacznie łatwiej jest powiększyć swój bankroll, bo w przeciwieństwie do dużych turniejów gracz ma tutaj większe szanse na zajęcie płatnego miejsca.

Więcej o strategiach pokerowych znajdziesz na stronie: http://pokerbreaklive.net/strategie-pokerowe/

Na turnieje stolikowe zawodnik musi już poświęcić nieco więcej czasu. Duże zawody mogą się przeciągnąć na wiele godzin, a nawet na kilka dni, co warto mieć na uwadze zgłaszając swój akces do rozgrywek. Oczywiście, jeśli ktoś chce, może zrezygnować z dalszej gry w takim turnieju, ale wtedy traci się wszystkie zainwestowane w zakłady żetony.
Poza wiekiem, barierą dla gracza zainteresowanego udziałem w turnieju mogą też być pieniądze. Do prestiżowych rozgrywek przystąpią tylko ci, którzy mają odpowiednio dużą gotówkę na żetony. Nie mówiąc już o tym, że chętnych na udział w takich rozgrywkach jest zawsze więcej niż miejsc przeznaczonych na graczy. Warto jednak próbować, bo wygrane w dużych turniejach są naprawdę imponujące. Na szczęście dla mniej zamożnych graczy wyłożenie pieniędzy na wysokie wpisowe nie jest jedynym sposobem dostania się na wymarzony turniej. Wielu zawodników dostaje się tam niejako okrężną drogą, poprzez tzw. satelity, czyli turnieje kwalifikacyjne. Osoby, które zajmują w satelitach wysokie pozycje, w nagrodę trafiają na główną listę.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)