Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Koszaliński rynek pracy trudny dla młodych osób?

Koszalin jest popularnym, niewielkim, położonym w środkowej części Pomorza miastem o dość specyficznym rynku pracy. W pełnym od młodych ludzi ośrodku niekiedy trudno o pracę, ponieważ brakuje w nim dużych przedsiębiorstw technologicznych, przemysłowych i produkcyjnych.

miasto KoszalinLwią część rynku zajmują usługi i to w nich koszalinianie próbują ułożyć swoje życie. Ze względu na swoją wąską profesję, wielu miejscowych absolwentów Politechniki Koszalińskiej nie jest przygotowanych do podjęcia pracy w Koszalinie. Problemy ze znalezieniem stabilnego stanowiska mają studenci zarówno kierunków technicznych, jak i humanistycznych. Na szczęście sposobów na szukanie pracy w tym mieście jest jednak wiele i część z nich postaramy się przybliżyć w tym krótkim artykule.

Przede wszystkim powinieneś zainteresować się regionalną prasą, wydawaną codziennie lub w regularnych odstępach (na koszalińskim rynku działa jeden tygodnik). Ze względu na swoje stare przyzwyczajenia, wielu koszalińskich przedsiębiorców właśnie tam ogłasza swoją chęć zatrudnienia nowych ludzi. Musisz mieć jednak na uwadze, że im bardziej nowoczesną profesję reprezentujesz, tym trudniej o znalezienie pracy przez gazetę. Specjaliści do spraw PR, absolwenci wzornictwa i wielu innych kierunków warto, aby sięgnęli po miejskie serwisy ogłoszeniowe i informacyjne. Ciekawe oferty pracy w Koszalinie znajdziesz m.in. w serwisie Infokoszalin. Na łamach tego projektu znajdziesz na bieżąco aktualizowane oferty z miasta i najbliższego mu regionu.

Jeśli cenisz sobie jednak bezpośredni kontakt z osobami, które mogą wesprzeć Cię w procesie szukania pracy, możesz skorzystać z pomocy pośredników lub miejscowego Urzędu Pracy. Jeszcze zanim się do niego wybierzesz, przygotuj swój dobrze przygotowany życiorys zawodowy oraz ukończone kursy, odbyte szkolenia. Określ zakres swoich umiejętności i doświadczeń, jakie już nabyłeś. Jesteś studentem? Zawsze możesz wybrać się na organizowane przez PK targi pracy, a w międzyczasie zarejestruj się w należącej do niej Biurze Karier.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.3/10 (20 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)