Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Jak działa na nas reklama?

Marketing coraz bardziej się rozwija, początkowo produkty były reklamowane w gazetach, następnie rozgłaszane w radiach, a następnie w telewizji. Jakie sposoby mają na nas sprzedawcy teraz?

Oglądając reklamy często myślimy, że dany produkt nie jest tak skuteczny, jak przedstawiają go w telewizji, jednak i tak zdarza się, że chcemy to sprawdzić i i tak go kupujemy. Wychodzi na to, że reklamy mają na nas duży wpływ, jednak nie zawsze się orientujemy kiedy zachęcono nas do kupna produktu.

Największą zachętą do kupna tak na prawdę nie potrzebnych nam, rzeczy jest samo rozmieszczenie produktów w marketach. Na pewno was to dziwi, jednak ile razy zastanawialiście się po co kupiliście tyle rzeczy i ze większość z nich nigdy nam się nie przyda lub już taką mamy? Zakładając, że idziemy do sklepu, aby zrobić obiad, chcemy zrobić na przykład spaghetti i aby zebrać wszystkie produkty musimy przejść całą halę marketu. Makaron jest na jednym końcu, na drugim mięso, w pierwszej alejce znajdziemy sos, w ostatniej ser, a warzywa są jeszcze w innym miejscu. Chodzi o to, żebyśmy kupując podstawowe składniki na obiad lub śniadanie zobaczyli po drodze jak najwięcej rzeczy. Żeby zachęciły nas promocje i kolorowe opakowania. Najczęściej temu ulegamy zwłaszcza kiedy jesteśmy z dziećmi, które chcą wszystko kupić, a wtedy nie możemy im wszystkiego odmówić lub kupujemy, aby nie płakało w sklepie.

Innym sposobem na przyciągnięciem klientów jest wywieszanie reklam na panelach reklamowych. Chociaż może wydawać się, że jest to bardzo prosta forma i że reklamy telewizyjne powinny być o wiele bardziej skuteczne jest to mylne, ponieważ reklama telewizyjna musi być tak interesująca, żeby wyciągnąć potencjalnego klienta z domu lub żeby zapamiętał produkt i specjalnie po niego przyjechał następnego dnia. W przypadku bilbordów nie zauważamy, że stracimy czas wchodząc do sklepu, ponieważ zazwyczaj spotykamy się z tego rodzaju reklamami podczas jazdy samochodem, więc nie odczuwamy tego, że zabiera nam to bardzo wiele czasu, wydaje nam się, że robimy zakupy przy okazji, a tak na prawdę nie dość, że tracimy czas to jeszcze kupujemy kolejne niepotrzebne rzeczy.

Warto zastanawiać się przed każdymi zakupami co jest nam naprawdę potrzebne i najlepiej zrobić listę i trzymać się jej. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych produktów, a dodatkowo zaoszczędzimy wiele pieniędzy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)