Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Gry kasynowe

Fenomen gier i ilość grających w nie ludzi jest nie dla wszystkich zrozumiały. Granie obecnie kojarzy się z komputerem i zdobywaniem poziomów, nowych broni robieniem misji bez jakichś wymiernych korzyści dla grającego ot po prostu dla miłego spędzenia czasu. Lecz gry poza „zabijaniem” wolnego czasu mogą również przynosić nam profity i nie mówię tutaj o grze w reprezentacji piłki siatkowej czy nożnej, lecz o grach hazardowych takich jak poker, ruletka. Samo słowo „hazard” kojarzy nam się z ryzykiem i niebezpieczeństwem czyż nie? Lecz nie koniecznie musimy być nałogowymi hazardzistami, którzy grają, aby móc przeżywać silne emocje i nie mogą przestać nawet, jeżeli ich czyny negatywnie wpływają na ich życie osobiste czy sytuacje materialną.


Znając zasady gier hazardowych przeciętny człowiek mówi sobie w pewnym momencie dość, ma pewną granicę, której nie przekroczy, wyznacza sobie pulę pieniędzy, które może zainwestować lub ilość czasu, którą może przeznaczyć na grę. Kasyna kojarzone są z jaskiniami hazardu, wielką ilością przegranych bądź wygranych pieniędzy, ale równocześnie z miejscem luksusowym i gwarnym, stolikami obitymi czerwonym lub czarnym suknem oraz stosami żetonów. Do najpopularniejszych gier karcianych należą baccarat, blackjack oraz poker. Każda z tych gier rządzi się swoimi zasadami, do każdej można obrać jakąś strategię nie koniecznie skuteczną, lecz prawdopodobną. Blackjack to gra oparta na zasadzie podobnej do gry w oczko, czyli suma zgromadzonych przez nas kart nie może przekraczać, 21 bo nadwyżka od razu nas dyskwalifikuje. Najważniejsze, że dla każdej z gier można zgarnąć bonusowy kod w swoim ulubionym kasynie.

Baccarat to prosta gra gdzie możemy obstawić 3 ewentualne wyniki: remis, naszą wygraną bądź wygraną bankiera, z kolei w pokerze wygrywa ten, kto ma lepiej skompletowany układ kart. Gry typu ruletka, kości, bingo to gry gdzie albo sprzyja nam szczęście albo nie tutaj żaden ruch nie jest do przewidzenia. Jakiekolwiek by nie były od wieków cieszą się popularnością i zawsze znajdą się ludzie chcący spróbować swojego szczęścia w jakiejś grze.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.7/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)