Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Gra hazardowa

Bo z problemami finansowymi bardzo często wiążą się problemy z relacjami w naszym życiu. Rozpocząć przygodę z hazardem nie jest trudno. Wystarczy iść do kasyna nawet z niewielką liczbą pieniędzy. Gdy załapiemy smykałkę i raz wygramy powinniśmy uważać na pokusy jakie są z tym związane. Zwłaszcza, że profesjonalne kasyna to miejsca, które przyjdzie nam opuścić z bardzo ciężkim sercem. Nie tylko ze względu na możliwość wygranej. Także z tego względu, że są one zwykle projektowane w ten sposób, by oddziaływały na nas pozytywnie na każdej chwili.


Skupmy się teraz właśnie na wnętrzach profesjonalnych kasyn na całym świecie, a zwłaszcza tych, które każdego roku odwiedzane są przez tysiące bogatych ludzi z całego świata. Właściciele takich miejsc wiedzą, że muszą zatrzymać swoich klientów za wszelką cenę. Zatem urządzają swoje lokale według ściśle panujących zasad w kasynach. Człowiek niestety jest bardzo łatwy do zmanipulowania. Zatem bardzo proste jest urządzenie miejsca, które będzie sprawiało, że nie będzie chciał wyjść z kasyna czy też miejsca, w którym na jednym miejscu przesiedzi do kilku do nawet kilkunastu godzin. Duże kasyna pracują bez przerwy. Brakuje w nich okien i jakichkolwiek otworów, które wpuszczałyby światło dzienne. Przede wszystkim z tego powodu, żeby klienci nie byli w stanie rozróżnić czy jest dzień czy noc. Przez to tym samym spędzają oni w kasynach wiele godzin i tracą poczucie czasu. Wiąże się to między innymi z tym, że gdy siedzą w kasynie dłużej, to z pewnością zostawią w nim więcej pieniędzy. W kasynach brakuje też zegarków i zegarów. Również z tego samego powodu. Wielu klientów kasyn często jest tak wciągnięta swoją grą i dobrą passą, że nie przejmuje ich to, że w zamkniętym pomieszczeniu spędzą nawet cały dzień. Kasyna są także urządzane jako miejsca luksusowe i ekstrawaganckie.

Przebywając w kasynie człowiek będzie o wiele bardziej pobudzony, niż jakby szedł po parku. Przede wszystkim dlatego, że klimat panujący w kasynie dostarcza graczom o wiele więcej bodźców niż spokojny i odprężający park.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.7/10 (15 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)