Zapiski wszelakie… i nie tylko :)

Co rozumiemy pod pojęciem rynku pracy?

Jest to rodzaj rynku polegający na poszukiwaniu przez dane osoby fizyczne pracy i w tym właśnie oto celu zamieszczają one oferty. Po drugiej stronie zaś są przedsiębiorcy, którzy posiadają miejsca pracy w swoich korporacjach oraz mają zapotrzebowanie na kadrę pracowniczą.

polski rynek pracyTak naprawdę każdy z nas tworzy właśnie rynek pracy. Chociaż oczywiście w naszym kraju znajdują się także ludzie bezrobotni, którzy tak jakby są poza tym kręgiem. Oczywiście bardziej wynika to z niechęci tych ludzi lub wyboru niżeli z braku ofert.

Nawet jeżeli ktoś nie może na własna rękę znaleźć pracy istnieją takie instytucje, które na pewno znajdą coś adekwatnego dla każdego bezrobotnego. Jeżeli nie posiadają jednak takich ofert, ponieważ przykładowo nie posiadasz jakichś koniecznych kwalifikacji to państwo ci do zafunduje w postaci kursu. Zazwyczaj są one przymusowe bo dlaczego ludzie mieliby pobierać pomoc od państwa skoro są osobami sprawnymi i same mają do tego predyspozycje, a ich bezrobocie wynika z lenistwa i żerowaniu na innych. Rynek pracy po prostu przed każdym otwiera swoje możliwości. Tak naprawdę wszystko zależy od twoich aspiracji, możesz zostać kim tylko zechcesz jeżeli odpowiednio się postarasz. Jest to oczywiście także kwestia tego jakie wykształcenie posiadasz i jakie kursy ukończyłeś. Oczywiście, jeżeli jesteś pracodawcą to także uczestniczysz w tym wszystkim. Niektórzy z nich współpracują właśnie z Urzędami pracy dając tym samym szansę bezrobotnym i zwalczając bezrobocie w kraju i na świecie.

Oczywiście nie jest to przymusowe dlatego też większość przedsiębiorstw dobiera samodzielnie swoją kadrę pracowniczą. Jeżeli chodzi o prace produkcyjne to największe szanse mają młodzi, ale w przypadku kiedy przyjęcia są indywidualne do jakichś firm czy też korporacji to akurat w tym przypadku pracodawcy stawiają na staż i doświadczenie. Osoby niepełnoletnie także mają szansę na dorabianie w weekendy czy wolny czas, ale niestety nie mogą podpisać normalnej umowy. Zazwyczaj są to umowy o dzieło lub też umowa zlecenie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)